چقدر فكر كنيم؟

خانه
آرشيو
پست الكترونيك

بخش اول مباحث يوگا : كنترل خشم


بخش دوم مباحث يوگا : صداقت


بخش سوم مباحث يوگا : تسلط بر طمع


مشاوره

قطره چه دارد تا به پاي دريا بريزد

آسمون رسمون

ساحل

دريا

كيوان سياره‌اي متفاوت

اولين برگ پاييزي

جهان در دست توست اگر بخواهي

آغاز کسی باش که پايان تو باشد

فقط براي ريتايي كه ميشناسمش

یکشنبه ۱۱ بهمن ،۱۳۸۳

اطلاعاتي درباره نخجوان بنابه خواست يك دوست

وقتي از مرز جلفا رد ميشويد، با گروهي ماشينهاي قديمي مواجه هستيد كه لاداهاي عهد عتيق به عنوان تاكسيهايي كه بدون هيچ ترافيكي در شهر در گردش هستند آماده جابه‌جا كردن شما در 3 الي 4 مركز خريدي هستند كه به جز شكلاتهاي ارزان و خوش طعم تركيه‌اي و لهستاني چيزي ديگري در آنها پيدا نميشود كه ارزش خريد را داشته باشد. ( البته اين قسمت نظر شخصي است)البته براي آقايان امكان خريد كت و شروار و كروات و سنجاق كروات هست.
اما مقدار موجودي فروشگاهها خيلي كم است به طوري كه كل پاساژهاي موجود در آنجا به اندازه پرديس 1 كيش جنس ندارد.
از لحاظ اجناس برقي ، يك سري وسايل برقي چيني در آنجا ميتوان يافت كه فقط براي سوغاتي آوردن خوب هستند و كمتر از يك سال خراب خواهند شد اما ارزان قيمت هستند.
از لحاظ كريستال و بلور، جنسهاي ارزاني وجود داشت كه براي خريد نيازمند يك متخصص است.
از لحاظ جاهاي ديدني :
يك كوه اصحاب كهف را دارد و يك بناي قديمي در وسط يك پارك و لاغير.

اما از لحاظ مشروب و آبجو ( من اهلش نبودم بنابراين نه قيمت گرفتم نه خوردم) اما ميگفتند هم ارزان است و هم خوب.

تورها شبها گروه را به يك ديسكو ميبردند. ( در واقع شام را در رستوراني ميدادند كه همانجا آهنگ هم ميزندند و ميرقصيدند) اما براي گروه ما 4 دختر بوديم اصلا جالب نبود چون ماشا ا... ايرانيهايي كه همراه ما بودند فوق‌العاده حريص و بد بودند در واقع آقايون فقط براي خوش گذراني آمده بودند و جاي تعجب داشت كه چرا به جاي اينكه بروند سراغ زنان نخجواني، ايرانيها را ول نميكردند و مدام از ما عكس و فيلم ميگرفتند كه ما مجبور بوديم مدام مواظب باشيم كه از ديد آنها دور باشيم.
بنابراين همسفرهاي شما براي رفتن به چنين سفري خيلي مهم است.
اگر گروهي باشيد خوش ميگذرد. در ضمن هزينه سفرش هم كم است. اما اگر پول به ميزان كافي براي گردش داريد نخجوان را تجويز نميكنم.

نكته مهم ديگر اينكه چون با قطار به اين سفر ميرويد مواظب باشيد هم رفت و هم برگشتتان بليط به نام تهران جلفا ثبت شده باشد اگر بليط تهران تبريز جلفا باشد مجبوريد در تبريز واگن خود را عوض كنيد كه حسابي به دردسر مي‌افتيد.
نكته ديگر چون قطار ۶ نفره است بهتر است يك كوپه را اختصاصي بگيريد چون براي ۶ نفر غريبه تحمل هم در يك جاي تنگ بسيار بسيار وحشتناك خواهد بود.


پيام هاي ديگران ()

یه دوست


[ خانه | آرشيو | پست الكترونيك ]