کدام قسمت شخصيتمان را بيشتر دوست داريم؟

گرما طاقت فرساست. چندين روز است که در سفر هستيد.خسته ايد و آب کم داريدو به همراه خود 5 حيوان داريد.

يک گاو، يک ميمون، يک گوسفند، يک اسب و يکشير.

1-      مقدار محدودي آب برايتان باقي مانده که براي سيراب کردن شما و همه حيوانات کافي نيست. اگر آب تمام شود همگي در بيابان خواهيد مرد ولي اگر بخواهيد جان سالم به در ببريد بايد يکي از حيوانات را رها کنيد و به همراه چهار حيوان باقي مانده به راهتان ادامه دهيد. چه حيواني را انتخاب ميکنيد؟

2-      چهار حيوان برايتان باقي مانده اما انگار از بيابان آتش ميبارد. ذخيره آبتان باز هم کمتر شده و بايد يک حيوان ديگر را رها کنيد. اين بار کدام حيوان را اتخاب ميکنيد؟

3-      سه تا حيوان باقي مانده. گرما همچنان طاقت فرساست و هنوز به واحه اي نرسيده ايد. مجبوريد يک حيوان ديگر را رها کنيد. کدام يکي را انتخاب ميکنيد؟ 

4-      فقط 2 حيوان مانده. ميتوانيد حاشيه صحرا را ببينيد اما متاسفانه آب براي هر سه باقي نمانده و تنها ميتوانيد يک حيوان را با خود ببريد. اين بار کدام يکي را انتخاب ميکنيد؟

تبريک!بالاخره هر دوتاي شما به سلامت از بيابان بلا بيرون آمديد.

 

بنا بريک باور ژاپني بيابان نماد سختي هاست و هر کدام از حيوانات هم يکي از جنبه هاي زندگي شما.

شير نماد غرور است.

ميمون نماد محبت.

گوسفند نماد رفاقت.

اسب نماد احساسات.

گاو نماد احتياجات اصلي.

اهميت هر يک از جنبه هاي زندگي شما به ترتيبي که هر حيوان را رها ميکنيد آشکار ميگردد. حيواني که در ابتدا رها کرده ايد کم اهميت ترين جنبه نسبت به ساير جنبه ها در زندگي شماست و حيواني که با خود به مقصد رسانده ايد پر اهميت ترين خصوصيت شما را نشان ميدهد.

 

 

/ 3 نظر / 9 بازدید
آزاد

سلام باز هم خوشحالم که اولين کامت رو ميذارم .. خوب من بترتيب حيوانات زير رو رها ميکنم ۱-ميمون ( چون ارزش غذائی نداره ) ۲-گاو ( چون از نظر ارزش غذائی با گوسفند برابری میکنه اما به خاطر حجم بالای هیکل ان ترجیح میدم گوسفن رو بجای گاو با خودم ببرم ) ۳- گوسفند ( من هنوز اسب را برای استفاده خوراکی و سواری همراه دارم .. پس گوسفند را رها میکنم .. شیر را چون میتواند امنیت مرا حفظ کند نگه میدارم ) ۴- شیر ( طبق هرم مازلو نیازهای خوراک و پوشاک برای انسان مقدم تر از نیاز امنیت می باشد ) من و اسب به مقصد رسیدیم .....

آزاد

اما .......... طبق نوشته شما .. من در مقصد دچار افسردگی خواهم شد .... چون من در مسير محبت و رفاقت و غرور خودم رو از دست داده ام .. اما احساساتم رو همراه آورده ام .. اين سبب بوجود آمدن دوگانگی شخصيت در من خواهد شد .. و بزودی من را افسرده خواهد کرد ... عجب ............ حالا من از شما سئوال دارم ؟ منطق اولم درسته يا منطق دوم .......................... ؟

صدف

فکر نمی کنم که اين مطلب معيار خوبی برای سنجش باشه،درسته که هر چيزی نماد يه چيز تو طبيعته، ولی باز هم اگه داستان جزئيات بيشتری داشت بهتر بود.مثلآ حس محبت رو در ميمون به نمايش ميذاشت،........... به هر حال منم آخرش با احساساتم به مقصد می رسم و آخر از همه هم غرورمو از دست می دم.