چراغ قرمزهای زندگی

چند روز پيش وقتی از مسير هميشگی به محل كار می‌آمدم، به هر چراغی رسيدم سبز بود و بدون حتی يك نيش ترمز تا محل كار را رفتم. حدود ۱۵ دقيقه زودتر از هميشه رسيدم. خيلی جالب بود با خودم گفتم زندگی هم مثل همين مسيری است كه من هرروز رانندگی ميكنم. بسته به اينكه ماشينت پنچر نشه، سرعت خوبی داشته باشي، مهارت مورد نظر را كسب كرده باشي، بنزين تمام نكرده باشي، ترافيك غير منتظره‌ای وجود نداشته باشه، پشت چراغ قرمز نمونی و بالاخره مهمتر از همه به موقع راه افتاده باشي، به بهترين شكل ممكن به مقصد ميرسي.

به دنيا آمدن همانند شروع مسافرت با ماشين در كنار دست يك راننده است.

يواش يواش با خسته شدن راننده و افزايش توانايی بعد از يادگيری تجربی از چگونگی جابه جايی دنده‌ها و نحوه رانندگي، جای راننده را ميگيری و خودت با فرمانی كه در دستت است در جاده زندگی شروع به حركت ميكني.

با توجه به اينكه چه مسيری را انتخاب ميكني، چقدر در پشت چراغهای قرمز معطل شوی و ماشينت چگونه ماشينی است، كند يا تند، غلط يا درست به راهت ادامه ميدهي.

اگر بر اثر عدم آگاهی از مسير و سوال نكردن از بقيه راهی را اشتباه بروی مسلما بعد از آگاهی از اشتباهت بايد برای يافتن راه درست، مجدد تلاش كني.

اگر جاده انتخابی خاكی باشد اين انتخاب خودت بوده و اگر در ترافيك سنگين گير كنی بايد صبر را پيشه راهت كنی.

اگر در مسيرت مدام با چراغهای سبز روبه رو شوی كه چه بهتر وگرنه بايد برای هر چراغ قرمز در مسيرت، ۵ تا ۱۰ دقيقه صبر كني.

خداوندا ما را زياد پشت چراغهای قرمز نگه ندار!

خداوندا علايم و تابلوهای اتوبانهای زندگی را برای ما در مناسبترين جاها قرار بده كه با رفتن در راههای اشتباه از مقصدمون دور نشيم!

خدايا چی ميشه اگه هميشه همه چراغهای راهنمايی رانندگی برامون سبز باشه كه احتياج به ترمز زدن نباشه! ميدونم نميشه اما چيكار كنم خستم، حداقل اگر چراغ ها را قرمز كردی صبر را هم به همان اندازه به ما اعطا كن .

الهی آمين

/ 6 نظر / 22 بازدید
bibinaz

خوشم آمد چون آدم خوش بينی هستی.. زيادی سخت نميگيری و سعی ميکنی نکات مثبت زندگی رو ببينی.. درضمن فاصله زمانی چراغها ی راهنمائی رو طوری تنظيم ميکنن که اگر تو يکی رو سبز در کنی بقيه رو هم سبز رد خواهی کرد و بر عکس اگر اولی قرمز بشه ديگه هيچی تا آخرش بايد هی ترمز کنی ...

sadafi

سلام..راستی اين جمله آخری منظورت چراغ قرمزهای زندگی بود؟؟؟ از بابت لينک لطف کردی ...نوشته ات زيبا بود

bibinaz

سلام یه دوست که نمیدونم اسمت چیه ؟؟!! من هنوز ياد نگرفتم چطور ليک بدم.. فقط مينويسم اونچه که برام واقعيته.. امروز هم يه مطلب جديد نوشتم.. تو چرا نمينويسی.

یه بنده خدا @

ممنون که قابل دونستی وبلاگمو و اومدی !! اولین نفری هستی که بدون اینکه کلی از وبلاگش تعریف کنم از وبلاگم تعریف کرد !!! به خودم امیدوار شدم !!! به هر حال ممنون !!! راستی چراغ سبز شد باید برم !!! زیاد پشت چراغ قرمزت وایسادم !!!!! ....

Nima Mofid

سلام مرسی که کسی من رو يادش هست!! دارم سعی می کنم جهتی به زندگيم بدم. باشد که آرام شوم! در مورد نوشتن وقت زياده...